Kde a jak je možné vyměnit nespotřebované jídlo

Pokud se nám stane, že jsme nakoupili do zásoby jídlo, které nechutná našim mazlíčkům, je možné zvolit různé postupy výměny nebo darování. Zde přinášíme seznam tipů a doporučení na efektivní likvidaci nespotřebovaného krmiva.

Pokud se jídlo v nejbližší době nepokazí, můžeme si ho odložit na později a zkusit mezitím jinou značku

Jídlo, které jste koupili, mají vaše kočky rády, ale momentálně o něj neprojevují zájem – je možné odložit jej na později. Častokrát jen dočasná změna jídla (na 1-2 týdny) pomůže a s radostí se vrátí ke staré oblíbené značce. Někdy stačí zaměnit jen příchutě – například kuře za lososa a po pár dnech příchutě střídat a obměňovat.

Vyměnit jídlo v jedné ze swapovacích skupin nebo v aplikaci

Pokud by vaše kočky neprojevily o jídlo zájem vůbec a vysychalo by v miskách i nadále, můžete jej zkusit vyměnit za jiné jídlo/protihodnotu nebo jej zkusit prodat. Na výměnu je dobré využít některou ze SWAP skupin na Facebooku. Např. Swap Prague. Určitě se podobná skupina najde i ve vašem městě. V mnohých případech to ani nemusí být skupina na swapování. Stačí se zeptat ve vhodné komunitní/sousedské skupině. Nebo se obrátit na marketplace.

Darovat jídlo do útulků nebo do kočičí kavárny

Další možností je jídlo darovat do útulků nebo do různých kočičích kaváren, kde zejména během covidu, byli vděční za každou pomoc. Útulky je možné dohledat online a kontaktovat je přímo prostřednictvím kontaktů na webu.

Darovat však nemusíte jen útulku, ale také starým lidem, kteří mají kočky nebo sousedům, ale také lidem, kteří na tom finančně nejsou nejlépe. Pomůžete tak jejich kočičkám. Určitě jim to udělá radost.

Donést jídlo kočkám na ulici

Také tady máme na ulici plno hladových krků, kteří určitě kapsičkou nebo konzervou nepohrdnou. (většinou) Pokud máte v okolí kočky, které víte, že nejsou krmené, můžete jim pravidelně jídlo nosit. Na jedno, a to stejné místo.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s