Šport, tanec, mágia, sci-fi, fantasy, história a umenie v 2 dňoch – Slavcon 2018

Už po tretí krát sme sa s Luckou a Rikou stretli na Slavcone. Ako vždy som prišla do Blavy o deň skôr a psychycky som sa pripravila, že sa nevyspím. Hlavne preto, že doma je sexujúci kocúr, ktorý zo mňa cítil moje mačky a neustále vedľa mňa sexoval s plyšovou hračkou. No na moje vlastné počudovanie som tentokrát (a hádam prvý krát v histórii) bola na autobusovej stanici skôr ako Lucka. Deň predtým som ju varovala, nech nezabudne vôbec vystúpiť, lebo v Blave presťahovali stanicu dočasne do Alzy a človeku to môže prísť trochu divné, keď ho víta zelený Alzák na mieste, kde by mali štartovať autobusy.

Zo stanice sme hneď vyrazali do Dúbravky, tentokrát prvý krát na správne miesto, hoci som netušila, ako sa volá zastávka, kde máme vystúpiť. Keď sme sa nadopovali kofolou, zamierili sme na workshop výroby čarodejníckych palíc. Lucka trochu natrápila organizátorov, keď ani na piaty krát, jej nedržalo lepidlo, no nakoniec sme obe odchádzali s veľkými palicami, akurát vítajúc Riku.

32475681_10211795299149819_8189863327589990400_n

V tej chvíli mi došlo, že vyrobiť si palicu, ktorá je čarovná je síce super, ale chodiť s tým ťažkým hebedom ešte ďalšie 2 dni po Slavcone už bude náročnejšie. Fakt nezávidím Gandalfovi.

Keď sme sa stretli s Rikou, šli sme do Billy nakúpiť si niečo na obed. Nakoniec sme skončili na rožku a saláme ako tipickí Slováci. Po nákupe sme šli na tanečný workshop tancov 19. storočia. Človek by to nebol čakal, že v tej dobe mali také svižné, rýchle tance, sama som mala čo robiť, aby som stíhala. Zrejme tá práca na poliach im posilnila kondičku, inak netuším, ako to zvládali.

2

Na workshope nás naučili 2 choreografie, ktoré zo začiatku nevyzerali tak zložito, kým sme ich nemali tancovať v 6-ticiach. Druhá choreografia bola o niečo zložitejšia, lebo na každej pozícii dvojica robila inú časť krokov a trochu sa nám to mýlilo, nehovoriac o tom, že som zastávala pozíciu muža.

Po skončení 2 hodinového tanečného workshopu sme šli na workshop Charlestonu, akoby sme toho tancu nemali dosť. Predtým sme však učinili opäť nesprávnu voľbu a dali sme sa zlákať na piňa coládu v podniku pred Slavconom, z ktorej nám všetkým bolo zle. Asi tú moju schopnosť, vyberať si zlé jedlá a nápoje z menu , som preniesla aj na Lucku s Rikou, no fakt sa to piť nedalo.

Hoci, nám všetkým trom bolo zle, aj napriek hrozbe, že celá piňa coláda skončí na parkete, vybrali sme sa tancovať. Na charlestone to bolo taktiež super, naučili sme sa okolo 10-15 póz, kde každá mala vtipné meno ako Ants in Pants, Itches, Mess Around, ScareCrow, a mnoho ďalších, ktoré už si nepamätám a ani tieto netuším, ako sa píšu. No bolo to rýchle a hrali nám svižné swingové slovenské ľudovky, čiže sme sa naskákali za tú hodinu viac než dosť. No po tomto workshope som si istá, že Charleston tancoval aj Mickey Mouse, čo sa s tancom černochov nevylučuje, keďže sám je čierny.

4

Po charlestone, nasledoval workshop bojového umenia Jiujitsu, kde nám ukazovali, ako sa má žena brániť v rôznych situáciách. Vyzeralo to zaujímavo, no neviem, či by som to dokázala praktizovať.

5

Večer sme ukončili v meste na pive, kde sme sa oproti pôvodnému plánu – spať o 21tej , zdržali do 22tej . Toto bolo divné aj mojej mame, ktorá nás už pozná a sama mi volala, kde sme a prečo ešte doma nespíme.

V nedeľu sme sa vybrali na Slavcon, hneď na prvý workshop, ktorým bola výroba náramkov. Keďže bolo voľné iba jedno miesto, Riku sme tu nechali a my s Luckou sme šli lúšťiť Harry Potter krížovky. Po hodine sa dovalila Rika s novým pekným náramkom, ktorý sa jej behom pol minúty rozpadol a musela ho ísť dať opraviť.

6

Slavcon sme ukončili sci-fi kvízom – Verte, neverte, kde som sa dozvedela veľa zaujímavých vecí, a to ako ITčkár som čakala, ma nič už neprekvapí. Po kvíze sa Rika vydala na kvíz Doctora Who, o ktorom nám rozprávala celú cestu električkou , kým sme s Luckou šli na pizzu. Netrvalo však dlho a Rika sa po 15-tich minútach vracala celá depresívna, že nevedela odpovedať ani na jednu otázku a asi sama uznala, že nie je fanúšik na vhodnej úrovni, alebo skôr, tí čo zostavovali ten test, nie sú psychycky v poriadku. Všetky sme sa priklonili k variante 2.

3

Po odprevadení Riky, som s Luckou šla k Euroveii k Dunaju, kde to mám rada a tam sme čakali na jej spolužiaka Erika, ktorého napadlo podnikať v Blave ako deratizátora. Do dnes, hoci ho  nepoznám netuším, ako prišiel na tento biznis plán, no zjavne našiel dobrú dieru na trhu.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s