Môj život s Oberynom – časť 1.

Pred mesiacom sme si povedali, že Stacy rozhodne potrebuje parťáka. Nie preto, že nás škrabala každé ráno a večer, ale mali sme pocit, že aj keď ja som väčšinu dní doma s ňou, chýba jej mačacia spoločnosť, keďže už predtým prišla z domu, kde žila s viacerými mačkami. Napísala som do viacerých skupín a opäť, ako v prípade Stacy sa mi ozvali zo skupiny “Slováci v Prahe” (začína to byť moja obľúbená skupina), kde mi napísalo jedno milé dievča ohľadom kocúra.

Hneď z fotiek a videí som si ho obľúbila a sama cítila, že je presne to, čo Stacy potrebuje.

1

Trochu ma na začiatku šokovalo, keď som písala na útulok Nová Baňa a stále ich uisťovala, že som z Prahy (ako by sa mačka zo Slovenska sem dostala), no nakoniec všetko bolo správne a Oberyn sa ocitol u nás doma.

3

Narozdiel od Stacy, zabývanie prebehlo behom pár minút. Len, čo sme ho pustili skočil do mačiacieho domčeku, veselo sa tam usalašil a flegmaticky ignoroval zúrivú Stacy, ktorá sa ho pokúšala doškriabať. Články o Stacy už mám, no Oberyn aj  keď sú si podobní, zároveň sa super dopĺňajú a odlišujú najmä týmito vlastnosťami:

Má rád (extrémne) maznanie

Mala som už veľa mačiek, no žiadna z nich nemala tak rada maznanie a hranie sa ako Oberyn. Keď sa mu človek chvíľu nevenuje, príde si vypýtať pozornosť sám a usalaší sa priamo v tej napohodlnejšej polohe priamo pri nás. Toto mu Stacy začala závidieť a snaží sa opakovať po ňom, čo sa jej nie vždy úspešne podarí.

8

Zásadne v noci spí iba v posteli

Nech sa snažíme ako chceme, nebola ešte noc, čo by nám Oberyn neskočil do postele a najradšej priamo na moje miesto alebo rovno pod paplón, pričom sa o piatej ráno budím, že ma niečo šteklí na nohách.

2

Privlastňuje si Stacyne veci

Hoci má vyhradené svoje miesto a veci, s ktorými sa má hrať, tam kde vidí Stacy, do pár minút musí byť aj on. Bohužial väčšinou to končí tak, že Stacy nakoniec odíde a prenechá mu miesto, no on finálne vyzerá viac, než spokojne.

9

Má rád seriály

Kým Stacy má rada detektívky, Oberyn so mnou pozeráva rodinné a romantické seriály, čo je priamo spojené asi s jeho nežnou povahou. Je to proste Slovák 😀

7

Rád robí neporiadok

Stačilo na hodinu odísť mimo domu  a nechať ich bez dozoru a vrátila som sa do tohto mordoru, pričom kým Stacy sa hneď skryla a tvárila sa ako neviniatko, čo za nič nemôže, Oberyn ešte hrdlo sa k najväčšiemu bordelu postavil a čakal na mačaciu odmenu.

6

Rád so mnou pracuje

Neexistuje chvíľa, kedy počas práce by Oberyn so mnou nebol (Stacy mi dáva priestor ako na pár hodín denne kľudnej práce), no Oberyn leží na mne nonstop, kým ho nedám násilým dole a aj to viac krát opakovane. Aj teraz počas písania tohto článku si na mne chrápe a veselo pradie.

10

 

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s