Môj život so Stacy Pampeliškovou – časť. 1

Na Vianoce sme si povedali, že si dáme spoločný darček – mačku. Najprv sme obehali útulky v Prahe, no tam nemali žiadnu malú mačku (do 1. roku). Napísala som na Facebook do rôznych skupín a hneď sa mi ozvalo pár ľudí.

Po poslaní fotiek som mala vybrané, ktorú mačku chcem a po Vianociach som po ňu mala ísť. V deň D, kedy sme prišli s prepravkou pre mačky po našu vysnívanú mačku, na nás čakala úplne iná mačka, s ktorou sme nerátali a na chvíľu sme ostali všetci v šoku. No povedali sme si, že tomusí byť nejaký druh znamenaia, zobrali sme si ju a pomenovali Stacy Pampelišková.

Rozhodne to bola správna voľba, hneď behom pár minút si doma na nás zvykla a začala sa s nami hrať (aspoň ona si myslela, že sa hrá s nami a my sme ju v tom radšej nechali).

IMG_5394

Prvé dni

Prvé dni boli náročnejšie, kedy nás Stacy testovala a začala sa nám skrývať na rôznych miestach po celom byte a čakala, kedy ju nájdeme. Horšie bolo, ak sme ju vôbec hľadať nešli. Vždy sa prišla ukázať sama a nepekne na nás zamňaučala, nehovoriac o vyčítavom pohľade, akým na nás hľadela. No zistili sme, že aj mačky asi fungujú na princípe 3x a dosť, čo bolo to správne číslo, ktoré sme museli na misii “Nájdi skrytú Stacy” zdolať, aby nám plne verila.

Čo sme museli zmeniť/obmedziť?

  1. Pri Stacy nie je možné v kľude sedieť za notebookom a pracovať nepretržite ani hodinu. Keď má pocit, že macbooku príliš dlho venujem pozornosť viac ako jej , príde a behom pár minút mám zapnuté Siri, Voiceover a vypnuté všetky rozpracované programi, s ktorými som robila. Nedávno (doteraz netuším ako), sa jej podarilo nastaviť mi pravidelné exporty taskov z Trella do osobného kalendára, ktorý mi teraz každých 30 minút pripomína rôzne deadliny z rôznych projektov, na ktorých pracujem.

IMG_5411

2. Asi je to ešte tým, že Stacy je mimino (má iba 4 mesiace), no vždy keď narazí na deku, župan, sveter alebo vankúš hladšej látky a materiálu začne ho cicať ako o život a hľadá zdroj potravy. A to musím povedať (teda napísať), že ju kŕmime nad bežné mačacie pomery. Väčšinou jej táto snaha vydrží až hodinu, kedy konečne pochopí, že žiadneho mlieka sa nedočká a veselo mi príde vrátiť vankúš celý mokrý od jej slín, akoby sa nič zvláštne nedialo.

IMG_5422

3. “Najvyššie miesto v izbe je moje miesto” – to je motto našej Stacy. Síce sme jej kúpili mačací hrad, na ktorý môže skákať, spať v ňom a hrať sa na ňom, ona musí mať vždy kontrolu nad celou miestnosťou a pozorovať všetko z najvyššieho bodu. Momentálne si z celej skrine spravila svoj osobný playground a rozhodla sa poctivo zhadzovať zo skrine všetky naše veci, ktoré ona uzná, že na jej ihrisko nepatria. Asi čaká, že my si všetko presťahujeme do jej mačiacieho hradu, no nevyzerá, že by sa chcela svojho teritória tak skoro vzdať.

IMG_5464

4. Doma mám nového filmového parťáka, ktorý má rád detektívky, IT seriály a Marvelovky, inak si to neviem vysvetliť. Vždy, keď pustím vybrané tipy seriálov, Stacy hneď pribehne, chvíľu so mnou s napätím pozerá a potom pri seriály zaspí a mnohokrát krížom cez celý počítač.

IMG_5472

5. Spoločné upratovanie – to má Stacy rada. Nevynechá ani jeden deň, kedy by sa s nami nezapojila do upratovania všetkých miestností v byte. Najradšej má upratovanie kuchyne, kedy dúfa, že sa jej podarí dostať sa k chladničke. Dokonca nemá strach ani z vody a vysávačov a veselo si tam skáče, počas toho ako vysávam.

IMG_5476

6. Bežný pracovný deň so Stacy vyzerá tak, že sa s ňou delím o moju pracovnú stoličku. Neexistuje aby spala/sedela inde, keď ja pracujem.

  • Mám skype call s klientom –  Stacy mi sedí za hlavou,
  • programujem – Stacy mi spí na nohách,
  • kreslím si na tabuľu – Stacy stojí pod tabuľou a pozerá, čo zaujímavého na ňu nakreslím.

IMG_5477

7. Dávať si pozor, odkiaľ na Teba vyskočí. Síce nám v chovprodukte tvrdili, že 4 mesačná mačka ledva niekde vyskočí, nemáme ten pocit. Nás Ninja už prebádal všetky skrine a radiátori v celom byte, dneska mi úspešne skočila aj do práčky. Jediné, čo ešte preskúmané nemá je trúba na pečenie a vždy keď niečo pečiem mi následne 3 hodiny doma trucuje, že jej chcem odobrať možnosť do nej nahliadnuť.

IMG_5478

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s