Vinobranie

Keďže vzdialenosti medzi Prahou a Bratislavou sa stretávame s Rikou pomerne málo , rozhodli sme sa, že z vinobrania spravíme našu každoručnú udalosť s povinnou dochádzkou. Na moju smolu sa koná v Bratislave – vravím konkrétne o Račianskom vinobraní, čiže s dochádzkou mám problém maximálne tak ja.

Vinobranie sa koná vždy celý víkend, kedy sa s Rikou stretávame už v sobotu na našom obľúbenom mieste – na Kamennom námestí pre Tescom. Ja ako vždy pribieham s meškaním a už v diaľke vidím Riku vyzerajúcu zúfalo do davu, či ma nevidí. Odtiaľ ideme k Rike spraviť si niečo na obed. Naposledy sme robili brokolicu so zemiaky, chutilo to naozaj lepšie, ako vyzeralo, ale druhý krát by som to už v takejto kombinácii asi dobrovoľne nejedla.

6

Následne po pol hodinovej ceste električkou cez pol Bratislavy nevieme kde presne vystúpiť, no vždy sa držíme motta “Vystupuj a nechaj sa odviesť davom”, pričom nám tento princíp vychádzal, lebo po pár metroch nás hneď na štarte vítajú vinári typycky Slovensky a dávajú nám do ruky chleba s cibuľou a vínom. S Rikou sme neodolali a hneď si dali – nemysliac na to, že nám potom celý deň bude pekne voňať z úst.

4

Taktiež na vinobraní je mnoho ale fakt, mnoho stránkov s vínom a burčiakom, medovníkmi a rôzne vystúpenia a atrakcie. Pravidelne, nemôžeme vynechať disciplíny pre deti, kde sme získali zadarmo colu a balóny, ktorých sme mali následne problém sa zbaviť.

2

S Rikou máme zásadu ochutnať čím viac druhov burčiaku, tým lepšie. Vždy začíname červeným, ktoré je dobre sladké. Neviem, či je najlepšie v tom teple piť toľko vína, ale robia to všetci, tak sme sa pridali. Následne ideme na kolotoče, kým nám nie je ešte zle a ukončujeme trasu bielym burčiakom. Musím uznať, že chutia vždy super.

V polke dňa nás obiehanie okolo stánkov omrzelo a vydali sme sa na cestu do lesa (teda nie cielene). Pôvodne sme chceli do vinohradov, no mám pocit, minulý rok nás niekto nahlásil a už tam strážili policajti. S Rikou nás však nezastaví ani stádo policajov a cez les sme sa dostali po pol hodine stúpania do kopca k vytúženým vinohradom, kde sme sedeli a vyjedali rôzne druhy hrozna a brali to ako súčasť ochutnávky, patriacej k vinobraniu, nie ku kradnutiu.

5

Bol to však super pocit, sedieť nad vinohradmi a mať výhľad na Bratislavu a celé vinobranie konajúce sa pod nami.

3

Okolo pobedia si dáme ešte ďalší burčiak a keď nám je dostatočne zle, ukončujeme naše vinobranie na krútiacom sa kolotoče vo výške. Do dnes netuším, ako ma Rika naň dostala, lebo nevyzeral vôbec dôveryhodne.

Po vinobraní sme sa vybrali do mesta, kde sme narazili na dvoch gayov – Rikiných kamarátov. Tí nás hneď akčne nahovorili, nech sa k nim pridáme, pričom jeden z nich je vlastníkom podniku, kde nás pozval na víno (akoby sme ich dosť nemali už počas dňa). Nakoniec z pozvania na pohárik vína sa stal celý večer až do polnoci, kedy sme prebrali všetky možné témy, aké nás len napadli, vrátane ich vzťahových problémov.

7

Z ďalšieho dňa si veľa nepamätám, iba viem, že som na víno ten deň určite chuť nemala a čakala ma ďalšia 5 hodinová cesta späť do Prahy a už v tej chvíli som sa tešila, čo prinesie ďalšie budúco ročné vinobranie.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s