Náš spoločný Zend výlet do Prahy

V čase písania tohto článku by ma ani vo sne nenapadlo, že jedného dňa budem naozaj bývať v Prahe a iba pár metrov od miesta, ktoré som dobre poznala. V Prahe som bola sama viac krát buď v rámci školského výletu alebo za kamarátmi, no tento krát sme si povedali, že si spravíme spoločný výlet aj s Tomášom.

Hlavným účelom našej cesty bol najmä zraz PHP vývojárov programujúcich v Zend Frameworku. Sama do dnes netuším ako som sa medzi nimi v tejto komunite ocitla – myslím písanie bakalárky v Zend Framework 2.0 ma dosť poznačil. No keďže už som bola na PHP a Zend odborník po roku strávenom čítaním dokumentácií a písaním kódu vo frameworku, ktorý sa za behu menil a vyvíjal, povedala som, že za tú cestu do Prahy do stojí.

Počas písania bakalársky som narazila na stránky Tomáša a Martina, ktorý o Zend frameworku písali a pár krát som im napísala dlhý zúfalý email, pričom sme sa celkom spoznali.

Samozrejme, že na PHP zraz som mohla ísť aj do Bratislavy, ale to by som nebola ja a moja divná logika.

Tak sme jedného pekného štvrtkového dňa vyrazili zo stanice do Prahy a okolo 10-tej ráno sme sa ocitli na Florenci. Keďže zraz začínal až o 18-tej večer, mali sme celý čas na prechádzku po Prahe. Bohužial ani ja, ani Tomáš nie sme zástancovia pamiatok, sme sa trochu obávali, čo budeme v Prahe robiť.

1

Našťastie deň prešiel celkom rýchlo, od Florencu sme prešli pešo na Námestí republiky a odtiaľ až na staromestkú. Po obede sme ako typický turisti prešli Karlovým mostom k hradu a prešli ho celým až na Letenské námestie, kde sa konal zraz.

2

Do dneska si pamätám na tú Billu, kde sme si s Tomášom kupovali večeru a blúdili k nájdeniu vybraného podniku. Keďže sme mali ešte chvíľu čas, dojedli sme večeru v Stromovke a pobrali sa do Fraktal baru na zraz. Tam okrem Tomáš a Martina bolo mnoho ďalších vývojárov – dokopy nás bolo okolo 15 a hneď sa pustili do prezentácie.

Prezentácia bola dobrá, no keďže na jej konci všetci vývojári zhodnotili, že Zend 1 je už zastaralý a Zend 2 pokazili, je lepšie prejsť na niečo iné (napríklad Symfony, Laravel). To nebolo pre mňa veľmi potešujúce, keďže som celý predchádzajúci rok venovala štúdiu Zendu a najmä Zendu 2 a oni mi oznámia, že celá moja práca bola zbytočná.

3

Ďalšie dve prednášky boli o cachovaní v PHP a funkcionálnom programovaní sa mi zdá.

Po zraze sme sa vybrali na cestu domov, pričom sme nemali pozreté žiadne spoje a spoliehali sme sa, že do Blavy niečo vždy jazdí a zoberie nás aj bez miestenky. Tomáš nás vyslal na cestu dole Letenským námestím, pričom tvrdil, že pešo je to na Vltavskú blízko a potom už iba zastávka metrom na Florenc. Podľa mňa bolo dosť odvážne nás samých poslať na takúto cestu o 22-tej v noci, no našťastie sme sa ocitli ani neviem ako o pol hodinu v teplom vyhriatom autobuse smerujúcom do Blavy.

Horšie to bolo však na ďalší deň, kedy sme mali iba 2 hodiny spánku a čakala nás ďalšia 300 km cesta z Blavy do Banskej Bystrice, kde na nás už čakali moje kamošky natešené na jarmok.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s