Intrákový život

Keď som bola prijatá na Ekonomickú univerzitu v Bratislave som už ani neotvárala ďalšie listy z ostatných skôl a tešila som sa na novú etapu života. Ešte viac som sa tešila na život mimo domu na intráku, netušiac, čo ma čaká. V tej chvíli som doma zdieľala izbu so starším bratom, ktorý nonstop sedel za počítačom a väčšinu času v nej trávil aj brat mladší, ktorý so svojimi kamarátmi hrali zase PS hry na televízore. Vravela som si, že nič horšie ako toto byť nemôže.

Koncom leta mi prišla správa, že máme pridelený intrák na Vlčom Hrdle. V tej dobe ako fanúšik Harryho Pottera mi ten názov prišiel vtipný a magický a predstavovala som si Zakázaný les hneď za intrákom. No keď ma moja mama deň pred štartom štúdia viezla autom do Bratislavy a videla som, kam odbáčame, bolo mi jasné, že moje predstavy o intrákoch sa hneď zmenia na realitu.

22.jpg

Vystúpili sme takmer za Bratislavou , pričom väčšinu cesty kade sme šli tvorili polia a Slovnaft. Netuším do dnes koho napadlo dať intrák k Slovnaftu, asi čakali, že benzínové výpary podporujú chuť do učenia. Na izbe sme vždy boli po troch , pričom som o sebe zistila hneď viacero informácií:

 • nikdy som nežila s dievčatami a neviem ako s nimi vychádzať a o čom sa s nimi baviť
 • je horšie si deliť izbu s cudzými ľuďmi ako s bratom doma
 • zladiť spiaci režim rôznych ľudí na izbe je ťažšie ako som čakala
 • kľud na učenie neexistuje ani v pararelnom vesmíre
 • dávaj si pozor na svoje jedlo
 • nepožičiavaj si ani ty svoj kuchynský inventár
 • sprchuj sa pri babách preventívne aj 2x za deň
 • internet funguje iba izbám v blízkosti routera
 • spi vždy, keď je to možné a je ticho na chodbe

Pôvodne som bývala so spolužiačkami, no jedna z nich sa chcela vymeniť, tak ma presunuli na izbu k cudzím tretiačkam, s ktorými som si absolútne nerozumela. Taktiež som nemala veľa peňazí na jedlo a ďalšie veci, na ktoré oni áno, hneď ma zakategorizovali za podivína a nebavili sa so mnou. Väčšinu času som trávila u Riky alebo v študovni, kde som sa učila.

3

Na Rikinej izbe bolo super, skamarátili sme sa a zažívali sme aj tie super chvíle, ktoré človek zažije iba na intráku:

 • spoločné varenie zo surovín, čo chladnička dala
 • spoločné učenie a prípravy na skúšky
 • spoločné trápenie sa nad programovaním
 • spoločné párty na izbe s ďalšími neznámymi ľuďmi
 • spoločné pozeranie filmov a seriálov a pritom napchávanie sa čipsami
 • spoločné “ohováranie” Tomáša a ostatných

V druhom ročníku, po bývaní so samými cudzými ľuďmi kedy ma behom roka minimálne 4x presťahovali a každá zmena novej izby bola horšia a horšia (od biflošov , po babu, čo roznosila medzi nás chrobáky, až po namyslené baby z obchodnej fakulty) sme sa uistili aby som bola na izbe s Rikou. Bol to najlepší ročník života na intráku. Moje známky sa zlepšili z D, E na A, B, obe sme brigádovali, čiže aj priestor na izbe osamote bol možný. A vždy som vedela, keď prídem, bude tam čakať Rika, ktorej môžem všetko povedať a môžeme sa spoločne učiť.

9

Za intrákom bolo pole, kam sme chodili opité pár krát behať a raz sa mi podarilo takmer prepašovať na intrák  mačku. Skamarátila som sa so všetkými vrátnikmi, ktorí vedeli, v akej situácii sa nachádzam a pravidelne ma kŕmili alebo mi robili v noci spoločnosť. Horšie však bolo, že počas cesty najmä z večerných prednášok sme často narazili na prostitútky, ktoré stáli hneď pri ceste alebo počas ranných časov, kedy som chodila do Banskej Bystrice mi často krát zastalo auto so slovami: “Nechceš si nastúpiť? alebo aspoň striptíz za 200 Euro?” .

V treťom ročníku sme dostali s Rikou intrák na Ekonóme. Najlepší intrák EUBY v Bratislave, hoci bol pod mostom. Intrák to bol skvelý, na izbe sme boli iba my dve, všetko moderne, pekne zariadené, no bohužial na moje pomery študenta v tej dobe drahé. Tak som vymenila svoje miesto s babou, s ktorej sa vykľula tá najväčšia mrcha a do dnes ľutujem, že som k Rike nasťahovala také monštrum.

5

Ja som sa však ocitla na intráku na Starohájskej, ale zato v Petržalke, na dobrom mieste, blízko od školy , kam sa dalo prvý krát prísť aj pešo. Na izbe som nebola zase s veľmi milou partiou, jedna baba posadnutá učením a druhá závislá  na alkohole a pár krát došla pod plyvom niečoho, o čom vedieť nechcem a roztrhala vankúš na cimpr campr. Ešte väčšia rivalita medzi nami nastala, keď mi darovali veľký písací stôl, ktorý som si do izby nasťahovala a pozerala po nich, ako mi ho závidia. No ja som mala dosť tejto drámy v bakalárkovom ročníku a presťahovala som sa tajne na izbu k Tomášovi a vôbec mi nevadilo rok bývať s dvoma jeho spolubývajúcimi, ktorý tam 90% času neboli.

6

S Tomášom sa bývalo super, keďže sme obaja mali rovnaké predmety, sme trávili čas najmä úlohami, písaním bakalárky alebo spoločnými činnosťami ako pár. Nevadilo mi, ani v akom hroznom stave sa ten intrák nachádza, spoločnosť mi plne vynahradila jeho nedostatky.

No do dnes si pamätám, na ten úplne najlepší pocit po štátniciach, kedy sme si s Tomášom našli prvé vlastné bývanie na byte v podnájme s vlastnou izbou a presťahovali sme sa tam, za pomoci Lucky, ktorá s nami byt vyberala a bola zhodou okolností a do dnes netuším prečo vlastne pri tom.

8

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s