Bakalárkový výlet na Železnú Studničku

Počas písania bakalárky človek potrebuje prokrastinovať. Jedného víkendu, kedy už bolo celkom teplo, som mala všetky prokrastinačné činnosti hotové – od upratania celého intráku, napísania všetkým kamoškám, nákupu, ktorý som nepotrebovala a nenašla som žiadnu výhovorku, prečo sa do písania nepustiť. Keďže väčšina bakalárky tvorilo programovanie v PHP do tejto činnosti sa mi chcelo o to menej.

Tak sme si s Tomášom povedali, že budeme prokrastinovať spoločne a vybrali sme sa na výlet na Železnú Studničku. Zavolali sme s nami aj jeho brata s frajerkou, keďže už dlhšie sme im sľubovali spoločný výlet.

2

Doma sme si s Tomášom pripravili na 3 misky šalátu, ako keby ideme na 2 dňový výlet do oblasti bez potravín, no študenti musia šetriť na všetkom, tak o jedlo bolo rozhodne postarané.

Trochu som sa bála, keď som na mape videla, aká veľká je oblasť okolo Koliby a studienky, preto som na štarte trvala na dôkladnom preštudovaní mapy (po skúsenostiach s Luckou v Borovej Hore, by ma neprekvapilo , keby celý deň chodíme dookola).

1

Keď už sme všetci ako tak vedeli, kade ísť a kam by sme sa chceli dostať , vybrali sme na túru. Bohužial všetko bolo iba do kopca, keďže naším cieľom bola Kobyla, ktorá je úplne navrchu. Tajne som dúfala, že po ceste naskočíme na lanovku, ktorá nás na vrch vyvezie.

73

Prostredie bolo naozaj pekné a bol to jeden z prvých teplejších jarných dní, aj keď v lese sme narazili ešte aj na kopu snehu. Síce som väčšinu cesty a výletu rozmýšľala nad Zendom a ako funguje Event Manager a Dependency Injection v PHP, pamätám si, že okolo bolo mnoho stromov a prírody.

Nakoniec sme v polke trasy boli tak KO, že na vrchol sme nevyšli a nepomohli tomu ani 3 misky Tomášovho šalátu.

4

Po návrate do civilizácie sme si spravili už iba my dvaja prechádzku k Draždiaku (jasný dôkaz, že sa nám do bakalárky fakt nechcelo), kde sme vyše hodiny kŕmily labute.

5

Keďže ani toto nám nestačilo a chuť vrátiť sa k počítačom na intrák sme nemali, večer sme ukončili na skatovacom ihrisku, kde som si narobila veľa fotiek Tomáša, ktorého som vtedy nakecala na čierne vlasy (samozrejme preto, že aj Harry Potter ich má čierne) a aby mu vydržali čo najdlhšie po prefarbení som mu farbu zavarila do hlavy ešte horúcou žehličkou. Táto metóda bola účinnejšia ako sme čakali, hoci to bola farba, čo mala zísť po 3 umytiach, Tomáš sa tej čiernej nevedel zbaviť dobrých pár mesiacov až do leta.

6

Na ďalší deň sme však museli už naozaj sadnúť nad bakalárku, našťastie z tohto dňa si nič nepamätám iba to, že večer mi fungoval základ aplikácie a tomáš mal hotovú svoju facebook stránku na prezentovanie náramkov :D. Zrejme niekedy odreagovať sa od neustálej práce je oveľa efektívnejšie , ako nad tým sedieť 2 dni v kuse a trápiť sa nad nezmyselnými bugmi Zend frameworku.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s