Výlet na Devíne – s Rikou

Dneska by som chcela napísať o našom zážitku s Rikou, kedy sme sa vybrali na výlet na Devín. Neviem či bola najvhodnejšia doba na takéto výlety, akurát som bola chorá a mala “svoje malé tajomstvo”, ale počasie a Rika ma prehovorili.

O Devíne som počula dlhšie, čo som v Blave bývala a vždy po ceste zo školy som ho v diaľke videla. S Rikou sme vyrazili hneď ráno, pričom po ceste na Devín sa k nám pridal nejaký muž, ktorý nám vraví, že dneska sa tam koná výstava historických áut. Keďže ani ja ani Rika, nie sme fanúšikmi áut , sme túto informáciu nijako vážne nebrali.

Po príchode na Devín bolo naozaj všade okolo mnoho áut, tak sme sa symbolicky pri nich odfotili.

Fotografia0067 - kópia

Na našu smolu sme však zistili, že hrad je uzavretý, kvôli natáčaniu filmu a hore nás nepustia. Vzhľadom na to, že mi bolo zle a vonku 30 stupňov som bola celkom rada, že sa nemusím trepať až na vrch do kopca. Prešli sme okolím hradu zo všetkým strán a starostlivo zfotodokumentovali.

Snímka0239

Najviac ma na Devíne fascinuje spojenie českej rieky Moravy s Dunajom, kde vidno ako sa vlieva špinavá hnedá voda z Čiech do Dunaja.

Fotografia0072

Po prechádzke prírodou okolo hradu, sme sa šli najesť a vybrali sme sa späť do mesta. Vzhľadom k tomu, že v práci som mala byť až o 14.00 sme si s Rikou povedali, že ešte stíhame jazdu loďou po Dunaji. Ako každý vie, ja mám pomerne zlé časové odhady a preto som s týmto Rikiným nápadom súhlasila.

Vystáli sme si dlhý rad a počkali na loď, ktorá nás previedla všetkými (piatimi) bratislavskými mostami tam a späť. Bol to super zážitok, aj keď si myslím, tej ceny 10 Euro to nestálo.

Snímka0260

Keď už som bola na lodi, povedala som si, že si spravím aspoň akčné fotky. Pôvodne som plánovala tváriť sa , že padám dole do vody a Rika ma vyťahuje záchranným kolesom, no tento nápad nám neprešiel. Ledva sme spravili fotku zobrazenú nižšie, aj to hrozilo, že nás pri prvom moste vysadia.

Snímka0256

Horšie to však bolo ku koncu, kedy som naozaj zistila, že do práce nestíham, keďže moja práca bola až na Zlatých Pieskoch, minimálne tak 45 minút cesty električkou cez celé mesto. Pripravovala som si desivé scenáre ako v Tescu oznámim, prečo poctivo nesedím za pokladňou, no bohužial, moje manažérky boli neúprosné a predĺžili mi za trest zmenu preventívne o ďalšie 3 hodiny. Na tom by nebolo nič zlé, keby akurát nie je skúškové a nenarušilo to celý môj dobre zostavený plán štúdia.

Poučenie: Nikdy keď si myslíte, že máte dosť času na jazdu loďou po Blave , svojim odhadom neverte a radšej choďte priamo do práce 😀

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s